Animalia

Enter the Agora to try to communicate with others in Latin and Ancient Greek.
User avatar
Elucubrator
Global Moderator
Posts: 127
Joined: Thu Apr 17, 2003 10:27 pm
Location: Cincinnati, OH, USA
Contact:

Animalia

Post by Elucubrator » Sat May 03, 2003 6:56 am

Quod animal te potissimum delectat?

Milito
Textkit Enthusiast
Posts: 352
Joined: Tue Apr 15, 2003 6:01 pm
Location: Various Points in Canada

Re:Animalia

Post by Milito » Mon May 05, 2003 3:38 pm

Si felis mea credat me dicere alterum animal, aerumnam habeam.
phpbb

User avatar
vinobrien
Textkit Member
Posts: 143
Joined: Mon Sep 09, 2002 9:05 am
Location: Maidenhead, England

Re:Animalia

Post by vinobrien » Tue May 06, 2003 11:31 am

in hoc conveniunt feles mei minaces.
phpbb

User avatar
benissimus
Global Moderator
Posts: 2733
Joined: Mon May 12, 2003 4:32 am
Location: Berkeley, California
Contact:

Re:Animalia

Post by benissimus » Tue May 13, 2003 2:43 am

Sunt feles acerrima pulcherrimaque animalia in orbe terrarum umquam vixisse. Superior enim est aliis cattus, nihil sed eum amare possum. Omnibus amandi sunt. Mei duo feles maiores quam plurimi homines mihi sunt. Omnes colite! :)
flebile nescio quid queritur lyra, flebile lingua murmurat exanimis, respondent flebile ripae

Vadilius
Textkit Neophyte
Posts: 15
Joined: Sun Jun 01, 2003 3:25 pm

Re:Animalia

Post by Vadilius » Tue Jun 03, 2003 4:22 pm

Admiror! Ab omnibus feles amantur, etiam tam terribiles ut leones. :o Quare alia non sunt popularia? Ipse equos amo, his vocem meam dedi.
phpbb

Buria Bogatir
Textkit Neophyte
Posts: 12
Joined: Wed Jun 18, 2003 5:21 pm

Re:Animalia

Post by Buria Bogatir » Wed Jun 18, 2003 5:28 pm

Aquila pulchrissima animalium est quia in excelsis nidificat<br />
phpbb

User avatar
benissimus
Global Moderator
Posts: 2733
Joined: Mon May 12, 2003 4:32 am
Location: Berkeley, California
Contact:

Re:Animalia

Post by benissimus » Thu Jun 19, 2003 3:51 am

Si nidifico in caelo, tunc aquila sum? Nonne bellus sum?
flebile nescio quid queritur lyra, flebile lingua murmurat exanimis, respondent flebile ripae

Buria Bogatir
Textkit Neophyte
Posts: 12
Joined: Wed Jun 18, 2003 5:21 pm

Re:Animalia

Post by Buria Bogatir » Sat Jun 21, 2003 12:25 am

Sic. Si in summitatibus nidificat, ergo aquila. Si aquila, ergo pulchrissima omnium.
phpbb

Vadilius
Textkit Neophyte
Posts: 15
Joined: Sun Jun 01, 2003 3:25 pm

Re:Animalia

Post by Vadilius » Sun Jun 22, 2003 1:25 pm

...Si pulcherrima omnium, ergo in coelo. Si in coelo, ergo nidificat. Si nidificat, ergo aquila.<br />Nonne est sic?
phpbb

User avatar
Episcopus
Textkit Zealot
Posts: 2563
Joined: Sat Jun 14, 2003 8:57 pm

Re:Animalia

Post by Episcopus » Sun Jun 22, 2003 3:13 pm

mea mater felis est ;D
phpbb

Locked